Трамп: За последиците по Саудиска Арабија по средбата со принцот

Трамп: За последиците по Саудиска Арабија по средбата со принцот

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека наскоро ќе разговара со саудискиот принц Мухамед бин Салман за тоа дали Саудиска Арабија ќе сноси последици поради убиството на новинарот Џамал Кашоги.

Палмер денеска во Скопје, за Преспанскиот договор на средби со Заев и Димитров

Палмер денеска во Скопје, за Преспанскиот договор на средби со Заев и Димитров

Метју Палмер, зменик-помошникот државен секретар на САД, денеска ќе ја посети Македонија за да разговара за американската поддршка за Договорот од Преспа меѓу Македонија и Грција.

ЗАБРЗАН ПРОЦЕС: За колку време планира Заев да ги протурка уставните амандмани

ЗАБРЗАН ПРОЦЕС: За колку време планира Заев да ги протурка уставните амандмани

Нацртите на уставните амандмани ќе бидат работени со поддршка на опозицијата, а работата на нив ќе биде завршена за помалку од 15 дена.

Ахмети му напиша писмо на Коѕијас: Ви се заблагодарувам за посветеноста за затворање на прашањата со соседите

Ахмети му напиша писмо на Коѕијас: Ви се заблагодарувам за посветеноста за затворање на прашањата со соседите

Лидерот на ДУИ Али Ахмети во писмо до досегашниот шеф на грчката дипломатија Никос Коѕијас, вели дека е разочаран од веста за неговата оставка, и изразува благодарност за неговата посветеност за затворање на прашањата со соседите.

Василевски: Гласав за да ставиме крај на поделбите меѓу патриоти и предавници, меѓу Македонци и Албанци

Василевски: Гласав за да ставиме крај на поделбите меѓу патриоти и предавници, меѓу Македонци и Албанци

Сашо Василевски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ кој беше исклучен од партијата откако гласаше за пристапување кон измени на Уставот, во изјава за ТВ21 објаснува зошто гласал спротивно од ставот на партијата.

Мијалков се спаси преку седумтемина пратеници, сега сака да го симне Мицкоски, а да го постави Јанчев?

Мијалков се спаси преку седумтемина пратеници, сега сака да го симне Мицкоски, а да го постави Јанчев?

Членови на ВМРО-ДПМНЕ веруваат дека е возможно наскоро да се одржи вонреден конгрес на партијата, на кој ќе дојде до промена на партискиот лидер.

Ова се четирите барања испорачани од пратениците кои помогнаа да има две третини

Ова се четирите барања испорачани од пратениците кои помогнаа да има две третини

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои деновиве на седницата за уставни измени го дадоа гласот – „За“, испорачаа четири услови до власта.

  • Трамп: За последиците по Саудиска Арабија по средбата со принцот
  • Палмер денеска во Скопје, за Преспанскиот договор на средби со Заев и Димитров
  • ЗАБРЗАН ПРОЦЕС: За колку време планира Заев да ги протурка уставните амандмани
  • Ахмети му напиша писмо на Коѕијас: Ви се заблагодарувам за посветеноста за затворање на прашањата со соседите
  • Василевски: Гласав за да ставиме крај на поделбите меѓу патриоти и предавници, меѓу Македонци и Албанци
  • Мијалков се спаси преку седумтемина пратеници, сега сака да го симне Мицкоски, а да го постави Јанчев?
  • Ова се четирите барања испорачани од пратениците кои помогнаа да има две третини
Scroll To Top