Wednesday, October 20, 2021

Австралија

Македонија

НАЈНОВИ БРОЈКИ НА ДИК: Арсовска води со 3.900 гласа пред Шилегов, обработени се околу 80 отсто од избирачите

Со обработени 79,68 отсто од гласовите, ДИК објавува дека независната кандидатка поддржана од коалицвијата на ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска, има освоено 67.645 гласови, односно 37,2...

ВМРО-ДПМНЕ се врати на власто во Новаци и Могила

Стевче Стевановски од ВМРО-ДПМНЕ е новиот градоначалник на пелагониската Општина Новаци, која и на овие избори беше лидер по излезност со 72,71%. Стевановски во...

Свет

Технологија

НАСА ја тестира одбраната на Земјата од можно опасни астероиди

НАСА првпат ќе ја тестира одбраната на Земјата од потенцијално опасни астероиди. Според „Вашингтон пост”, американската вселенска агенција планира да лансира ракета со специјална...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
clear sky
13.8 ° C
15.3 °
11.7 °
84 %
1.8kmh
0 %
Wed
15 °
Thu
21 °
Fri
25 °
Sat
12 °
Sun
14 °
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Спорт

Невил му го посочи играчот на Солскјер од кој ќе зависи неговата иднина во Манчестер

Оле Гунар Солскјер доби предупредување од неговиот некогашен колега од Манчестер, Гери Невил, околу кој фудбалер ќе зависи неговата иднина во клубот. Норвешкиот тренер синоќа...

Ова прераснува во агонија, еден од најдобрите играчи на Милан позитивен на корона

Милан го бие тежок малер во последните недели. Второпласираниот тим во Серија А кој ја започна сезоната многу подобро отколку што се очекуваше, соочен...

Екс-играчот на Ливерпул категоричен: Бартомеу ја уништи Барса

Поранешниот фудбалер на Ливерпул, Хозе Енрике зборуваше за судбината во која живее Барселона, не така одамна најмоќен клуб во светот. Поради финансиските проблеми, каталонскиот клуб...

Африканските ѕвезди: Ние не можеме на листата за „Златна топка“ со исти услови како белците

Минатата недела „Франс Фудбал“ ја објави листата која содржи 30 имиња на фудбалери кои влегоа во трката за „Златната топка“, а изборот не помина...

МИЛЕВСКИ: Паднавме по првиот гол

Селекторот на македонската репрезентација Боби Милевски го претрпе првиот пораз во петтиот натпревар на клупата на нашиот национален тим. Веројатно никој не очекуваше нова победа...
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

Нема веќе пречки за признавање на „Спутник V“ во СЗО

Сите пречки за признавање на руската вакцина против корона „Спутник V“ во Светската здравствена организација (СЗО) се отстранети, а некои административни процедури остануваат, изјави...

СЗО: Загадувањето на воздухот е поопасно отколку што мислиме

Се проценува дека приближно седум милиони луѓе умираат секоја година од болести поврзани со загадување на воздухот. Во исто време, земјите во развој најмногу...

ФДА одобри бустер доза од вакцината на „Фајзер“ за лица над 65 годишна возраст

Американската управа за храна и лекови (ФДА) ја одобри дополнителната доза на вакцина против ковид-19 на „Фајзер“ и „Бајонтек“ за лицата во САД кои...

Најново

Популарно