ПРОФУНКЦИОНИРА МАТЕМАТИКАТА НА МИЦКОВСКИ.!?

Фејсбук статус на Јове Кекеновски.

По средбата со премиерот З. Заев.........Додека се чекаше на решавање на математичката природа на прашањето (ослободување од притвор), постојано течеа преговорите меѓу ДПМНЕ и СДСМ. За политичката природа на разликите мошне лесно ќе се договорат. Иста крвна група се, и иста им е целта, и на едните и другите. Засега се си тече според планот. ДПМНЕ за некој ден се враќа со Собранието на РМ - 27 Март 2018 во 08:57 •

01/04/2018 22:37 - Христијан Мицкоски по вечерашните средби на Извршниот и на Централниот комитет на партијата обнзани дека ДПМНЕ се враќа во Собранието
СЕГА НЕ РЕД Е.....УШТЕ МАЛКУ ГЛУМЕЊЕ И ПРАВЕЊЕ ЦИРКУЗ, а потоа следува репризирање на ХДЗ случувањата.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top