Wednesday, June 29, 2022

Австралија

Македонија

ИНЦИДЕНТ ВО СОБРАНИЕТО Андоновски: „Свесни се дека ја губат контролата над ситуацијата“; Кавески: „Не е првпат ВМРО-ДПМНЕ да се однесува агресивно“

Пратениците од власта и опозицијата синоќа започнаа жестока кавга за време на собраниската седеница на Комисија за европски прашања која заврши со фрлање на...

ВО ВРЕМЕТО НА МАКЕДОНСКИОТ ЦАР САМОИЛ, НЕ ПОСТОИ ДРЖАВА ПОД ИМЕТО БУГАРИЈА!

Во времето на Македонскиот цар Самоил не постоела држава под името “Бугарија“. Таа, тогаш мала државичка, го носела името “Паристрија“ и тоа име е...

Свет

Технологија

Спорт

Нејмар не е повеќе сигурен во ПСЖ: Некои играчи ќе дојдат, некои ќе си заминат

Нејмар веќе неколку години е дел од Пари Сен Жермен, клуб кој во 2017 година се одлучи да плати 222 милиони евра за да...

Чави до ѕвездите на Барселона: Не сакате во Австралија? Оставете пет милиони евра и нема да одиме…

Во првата сезона на клупата на Барселона, Чави заврши на второто место во шпанската Примера, зад Реал Мадрид. Зад Каталонците и шпанскиот стратег е...

Кари незадоволен од себе: Ми треба уште еден трофеј

Иако има четири титули во НБА лигата и еден куп индивидуални признанија, суперѕвездата на Голден Стејт, Стеф Кари не е задоволен од себе бидејќи...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
clear sky
11.7 ° C
13.5 °
10.5 °
56 %
8.2kmh
0 %
Wed
12 °
Thu
11 °
Fri
13 °
Sat
11 °
Sun
12 °
spot_img
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Естрада

Англиски

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

Од него се губи и најголемиот стомак, а важи за одличен лек против маснотии

Направете го овој едноставен пијалак за прочистување на телото од маснотии. Особено добро ќе ви дојде по јадење на обилни оброци и за време...

Револуционерен лек за рак: По новото испитување, туморот се повелкол кај сите пациенти

Достарлимаб, кој се продава под брендот Jemperli, е имунотерапевтски третман кој се користи за лекување на рак на ендометриумот, но ова беше првото клиничко...

СЗО: Можен е глобален недостиг на шприцови за вакцини

СЗО предупредува дека е можно глобално во 2022 година да недостигаат до две милијарди шприцови за имунизација, што би влијаело на рутинските вакцинации и...

Најново

Популарно