Tuesday, August 16, 2022

Австралија

Македонија

ОД 1 СЕПТЕМВРИ: Македонија воведува мерки за штедење на струја, еве што опфаќаат

Владата донесе мерки за заштеда на струја до 15 отсто – за домаќинствата и компаниите се предвидени препораки, а за државните институции конкретни задолженија...

Бугарска фондација постави бугарско знаме на споменикот на Гоце Делчев во Скопје

Додека властите допрва ќе менуваат закони да се заштитиме од регистрација на здруженија кои носат контраверзни имиња продолжуваат провокациите од оние кои веќе се...

Свет

Технологија

Спорт

ВИДЕО: Димитриевски пак кобен за Барса, Рајо одолеа на „машината“ на Чави!

Македонскиот голман Столе Димитриевски и неговиот Рајо Ваљекано третпат по ред ѝ одолеаја на Барселона. По двете средби со победа минатата сезона, тимот од предградието на Мадрид одигра 0-0...

Затоа е „Посебен“: Мурињо ги почестил играчите, нарачал 60 пици по триумфалниот старт!

Фудбалерите на Рома синоќа победија на гости кај Салернитана со 1-0 во првиот меч од новата сезона во Серија А. Иако тимот на Жозе Мурињо...

Реал Мадрид го освои Суперкупот на Европа🎥

Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога против Ајнтрахт и го освои Суперкупот на Европа, 5-ти пат во својата историја. „Кралевите“ заслужено стигнаа до трофејот...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
clear sky
8 ° C
9.8 °
6.3 °
84 %
0kmh
0 %
Tue
9 °
Wed
15 °
Thu
14 °
Fri
13 °
Sat
11 °
spot_img
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Естрада

Англиски

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

Чудотворен пијалок кој радикално ги чисти цревата

Ако имате било какви проблеми со стомакот, овој пијалок пд само две состојки ќе ви помогне во елиминирање на болката и надуеноста: -чај од ајдучка...

Џејми исфрли една намирница и изгуби 12 килограми, Познатиот ТВ готвач откри и што си забранувал во работните денови

Џејми Оливер ослаби 12 килограми со елиминирање на една храна од исхраната. Тој, исто така, воведе изненадувачка забрана за себе! Jamејми Оливер е омилен ТВ...

Научниците утврдија дека постојат 3 видови пост-ковид синдроми: Ова се симптомите за секоја од варијантите на коронавирус

Ново, сè уште нерецензирано истражување на научниците од Кралскиот колеџ во Лондон покажува дека луѓето со пост-ковид синдром може да се поделат на три...

Најново

Популарно