Friday, August 19, 2022

Австралија

Македонија

ЈУНАК СЕ ИЗБРА, ИЗНАЈДЕ! Агенцијата за млади и спорт ќе го „спаси“ Охридскиот маратон

Нема да дозволиме овој познат реномиран и светски признаен пливачки маратон да прекине и ќе ја презеде организацијата за одржување на маратонот. И годинава,...

Директорот на Алфа удри по ВМРО: Ако ова се случи не знам каква сила ќе ме натера да споделувам каква и да е идеа...

Ова е “црвениот барон” на самонаречената комуњарска филмска елита. Тозија е човекот кој ги измисли луѓето и нивните филмски продукции кои преку кабинетот на...

Свет

Технологија

Спорт

По твитот на Илон Маск дека го купува Манчестер Јунајтед, акциите на фудбалскиот клуб вртоглаво пораснаа

Акциите на Манчестер Јунајтед накратко пораснаа за дури 17 отсто во претпродажното тргување денеска, откако извршниот директор на „Tesla“, Илон Маск, на шега твитнал...

ФУДБАЛ Деле Али денеска направи изненадувачки трансфер

Повремениот англиски репрезентативец го напуштил островот и кариерата ќе ја продолжи во Турција, пренесуваат странските медиуми. Турскиот гигант Бешикташ, кој сака да ја освои титулата...

„Пукнала тиквата“ меѓу Роналдо и Тен Хаг – назад нема!

Изгледа само прашање на време е кога Кристијано Роналдо ќе го напушти Манчестер Јунајтед. Иако Ерик Тен Хаг сакаше да го задржи најдобриот стрелец...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
few clouds
11.1 ° C
12 °
10 °
77 %
5.7kmh
20 %
Fri
14 °
Sat
12 °
Sun
14 °
Mon
16 °
Tue
11 °
spot_img
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Естрада

Англиски

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

Научниците со предупредување за жените кои не јадат месо

Жените кои претпочитаат вегетаријанска исхрана имаат поголеми шанси и опасност да го скршат колкот во подоцнежна возраст во животот, покажа ново истражување. Според научниците,...

Изедете една рака ореви и почекајте неколку часа – она што ќе се случи е НЕВЕРОЈАТНО!

Погледнете што потврдуваат најновите истражувања за консумирањето ореви… Научниците откриле дека со секојдневна консумација на ореви можете да ги победите кардиоваскуларните болести, а видливо...

ПРЖИТЕ МЕСО, А ОД НЕГО ИЗЛЕГУВА БЕЛА ПЕНА? Еве за што станува збор и колку е опасно

Овој проблем ќе го забележите ако пржете свински ребра, говедско месо, понекогаш дури и пилешко бело месо, а љубителите на риба знаат дека е...

Најново

Популарно