Friday, August 12, 2022

Австралија

Македонија

Некои бараат Македонија да биде Швајцарија на Балканите, но ајде да ви објаснам како е во Швајцарија

Статус на Ванчо Белески: „Некој си Асани ( Албанец) бара (кон)федерализација на Македонија по примерот на Швајцарија: Албанците во Македонија продолжуваат да бидат дискриминирани...

Зошто Мицкоски ги брани избрканите од „Комуналец“, а нарачува хајка против Арсовска и Мазнева?

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот список на ЈП „Комунална Хигиена“ на луѓе кои добивале плата, а не се појавувале на работа ги...

Свет

Технологија

Спорт

Реал Мадрид го освои Суперкупот на Европа🎥

Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога против Ајнтрахт и го освои Суперкупот на Европа, 5-ти пат во својата историја. „Кралевите“ заслужено стигнаа до трофејот...

Пеп: Ако некој сака да му ја одземе топката на Халанд за да шутира пенал, ќе си го добие по лицето

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, е задоволен од играта, но и од карактерот што го покажа новата ѕвезда на Граѓаните, Ерлинг Халанд. Според...

Меси слета на аеродромот во Барселона (ВИДЕО)

Аргентинецот е фатен, според Sport.es, на аеродромот во Барселона. Се чини дека тој побарал дозвола да пропушти неколку дена од тренингот на ПСЖ. Шпанските медиуми...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
clear sky
11.1 ° C
12.4 °
8.5 °
73 %
0.9kmh
0 %
Fri
11 °
Sat
15 °
Sun
13 °
Mon
11 °
Tue
14 °
spot_img
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Естрада

Англиски

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

Клетки од мртво животно вратени во живот!

„Неверојатно, вџашени сме“, „ќе мора да ја редефинираме смртта“, „од мртов организам, назад, во жив“ се само некои од реакциите, и тоа не само...

Спорулина најбогат извор на биоразградливо железо

Спирулината е храна која содржи железо неколку пати повеќе од било која храна на планетава. Типичните додатоци за исхрана кои содржат железо организмот тешко...

Напиток кој ги чисти артериите, го регулира крвниот притисок и го одржува здравјето на бубрезите – доволни се 2 чаши дневно

Крвниот притисок е како термометар за здравјето. Високиот крвен притисок значи дека вашето срце работи потешко за да испумпа крв, а тоа е опасно...

Најново

Популарно