Friday, July 1, 2022

Австралија

Македонија

Францускиот предлог објавен на веб-страницата на Владата

На владината веб-страница поладнево е објавен францускиот предлог за отстранување на бугарското вето и за старт на преговорите за членство на Република Северна Македонија...

Ковачевски: Во предлогот е прифатен македонскиот јазик и не е вклучен протоколот

Јасно прифаќање на македонскиот јазик и исклучување на протоколот од преговарачката рамка се двата елементи кои јасно се вклучени во предлогот од француското претседателство,...

Свет

Технологија

Спорт

Нејмар не е повеќе сигурен во ПСЖ: Некои играчи ќе дојдат, некои ќе си заминат

Нејмар веќе неколку години е дел од Пари Сен Жермен, клуб кој во 2017 година се одлучи да плати 222 милиони евра за да...

Чави до ѕвездите на Барселона: Не сакате во Австралија? Оставете пет милиони евра и нема да одиме…

Во првата сезона на клупата на Барселона, Чави заврши на второто место во шпанската Примера, зад Реал Мадрид. Зад Каталонците и шпанскиот стратег е...

Кари незадоволен од себе: Ми треба уште еден трофеј

Иако има четири титули во НБА лигата и еден куп индивидуални признанија, суперѕвездата на Голден Стејт, Стеф Кари не е задоволен од себе бидејќи...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
broken clouds
8.5 ° C
9.3 °
7.1 °
86 %
2.6kmh
75 %
Fri
9 °
Sat
12 °
Sun
11 °
Mon
13 °
Tue
14 °
spot_img
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Естрада

Англиски

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

Пронајден лек кој го убива ракот

Британски научници пронајдоа лек кој може да го изгладне ракот и на тој начин да го натера да се повлече односно ремисија. Овој успех...

Од него се губи и најголемиот стомак, а важи за одличен лек против маснотии

Направете го овој едноставен пијалак за прочистување на телото од маснотии. Особено добро ќе ви дојде по јадење на обилни оброци и за време...

Револуционерен лек за рак: По новото испитување, туморот се повелкол кај сите пациенти

Достарлимаб, кој се продава под брендот Jemperli, е имунотерапевтски третман кој се користи за лекување на рак на ендометриумот, но ова беше првото клиничко...

Најново

Популарно