Tuesday, August 16, 2022

Австралија

Македонија

Бугарска фондација постави бугарско знаме на споменикот на Гоце Делчев во Скопје

Додека властите допрва ќе менуваат закони да се заштитиме од регистрација на здруженија кои носат контраверзни имиња продолжуваат провокациите од оние кои веќе се...

БОГОЈЕСКИ жестоко за партиската журка на Груби

Лидерот на Македонски Концепт, Петар Богојески на социјалните мрежи објави жестока реакција на партиската журка од народни пари, организирана од министерството за криминал и...

Свет

Технологија

Спорт

ВИДЕО: Димитриевски пак кобен за Барса, Рајо одолеа на „машината“ на Чави!

Македонскиот голман Столе Димитриевски и неговиот Рајо Ваљекано третпат по ред ѝ одолеаја на Барселона. По двете средби со победа минатата сезона, тимот од предградието на Мадрид одигра 0-0...

Затоа е „Посебен“: Мурињо ги почестил играчите, нарачал 60 пици по триумфалниот старт!

Фудбалерите на Рома синоќа победија на гости кај Салернитана со 1-0 во првиот меч од новата сезона во Серија А. Иако тимот на Жозе Мурињо...

Реал Мадрид го освои Суперкупот на Европа🎥

Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога против Ајнтрахт и го освои Суперкупот на Европа, 5-ти пат во својата историја. „Кралевите“ заслужено стигнаа до трофејот...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
scattered clouds
13.2 ° C
15.1 °
11.8 °
87 %
8.2kmh
40 %
Tue
13 °
Wed
14 °
Thu
13 °
Fri
12 °
Sat
11 °
spot_img
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Естрада

Англиски

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

Џејми исфрли една намирница и изгуби 12 килограми, Познатиот ТВ готвач откри и што си забранувал во работните денови

Џејми Оливер ослаби 12 килограми со елиминирање на една храна од исхраната. Тој, исто така, воведе изненадувачка забрана за себе! Jamејми Оливер е омилен ТВ...

Научниците утврдија дека постојат 3 видови пост-ковид синдроми: Ова се симптомите за секоја од варијантите на коронавирус

Ново, сè уште нерецензирано истражување на научниците од Кралскиот колеџ во Лондон покажува дека луѓето со пост-ковид синдром може да се поделат на три...

Запишете си ги рецептите со ајдучка трева: природни лекови за сите женски болести, хемороиди и притисок

Свештеникот Кнајп во своите записи кажува: „Жените би биле поштедени од многу болести кога на време би почнале да ја користат  ајдучката трева!” Болките...

Најново

Популарно