Tuesday, July 5, 2022

Австралија

Во Мелбурн свечено и масовно одбележан Св. Наум

Едно од најактивните роднокрајни друштва во Мелбурн, во државата Викторија, Австралија, Охридското социјално друштво „Св. Наум Охридски Чудотворец“, свечено, масовно и достоинствено го одбележа...

Македонија

Пендаровски: Преку глава ми е од фесјбук-партиоти, големи мажиња…

По состанокот за безбедност на кој се разгледувашe модифицираниот француски предлог за кревање на бугарското вето, претседателот Пендаровски во одговор на новинарско прашање ја...

Левица: Го повикуваме македонскиот народ на сенароден отпор против оваа анти-народна и анти-државна власт!

Партијата Левица објави соопштение во кое го отфрла францускиот предлог и го повикува народот на сенароден отпор против антинародната власт. Во соопштението се вели: Францускиот предлог,...

Свет

Технологија

Спорт

Ќе го (на)прави ли Анчелоти најскапиот трансфер во историјата на Реал следните недели?

Реал Мадрид новата сезона ќе ја почне на 10. август со натпреварот од УЕФА Суперкупот против Ајнтрахт Франкфурт. До тогаш, Реал Мадрид ја формира својата...

Македонецот Волкановски ја одбрани титулата во УФЦ (Видео)

Австралискиот борец со македонско потекло, Александар Волкановски славеше по третпат против Американецот Макс Холовеј и ја одбрани титулата во перолесна категорија во УФЦ. Тројцата судии...

Рафаел Надал откри кој е неговиот најголем ривал во кариерата

Рафаел Надал успеа навреме да се врати на тениските терени и игра во завидна форма на Вимблдон. Тој е еден од фаворитите, се очекува...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
few clouds
8.5 ° C
10.4 °
6.2 °
76 %
3.6kmh
20 %
Tue
9 °
Wed
14 °
Thu
12 °
Fri
12 °
Sat
12 °
spot_img
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Естрада

Англиски

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

Пронајден лек кој го убива ракот

Британски научници пронајдоа лек кој може да го изгладне ракот и на тој начин да го натера да се повлече односно ремисија. Овој успех...

Од него се губи и најголемиот стомак, а важи за одличен лек против маснотии

Направете го овој едноставен пијалак за прочистување на телото од маснотии. Особено добро ќе ви дојде по јадење на обилни оброци и за време...

Револуционерен лек за рак: По новото испитување, туморот се повелкол кај сите пациенти

Достарлимаб, кој се продава под брендот Jemperli, е имунотерапевтски третман кој се користи за лекување на рак на ендометриумот, но ова беше првото клиничко...

Најново

Популарно