2018 ќе биде голема година за Македонија

Според Димитров, 2018 ќе биде многу важна година за Македонија.

Постојат големи шанси 2018 година да биде вистинска европска година за Македонија, изјави шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров кој престојува во Брисел, каде по пауза од три години денеска се одржа средба на медијаторот Метју Нимиц со преговарачите на Македонија и на Грција, Васко Наумовски и Адемантиос Василакис.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top