Saturday, November 27, 2021

Австралија

Се продава куќа во населбата Ченто (поранешно Маџари) во Скопје

Се продава куќа во населбата Ченто во Скопје Цена по договор. Куќа и приземје 193 метри квадратни Куќата има 4 спални, трпезарија, дневна и тоалет. Инфо: Тања: +61 416...

Македонија

Прифатена оставката на Заев, на 12-ти декември ќе се бира нов претседател на партијата

На 12 декември, недела, ќе се одржат внатрепартиски избори во СДСМ, откако Централниот одбор на партијата вечерва ја констатирал оставката на лидерот Зоран Заев. Портпаролката...

Четирите автобуси на Беса не биле евидентирани бидејќи системот бил спор?

Директорката на Царинската управа, Славица Кутиров во вечерашното интервју на ТВ 24 изјави дека ниту еден од четирите автобуси на Беса транс кои вечерта...

Свет

Технологија

Индија со закон ќе ги забрани криптовалутите

Индиската Влада ќе воведе предлог-закон за забрана на приватни криптовалути и ќе создаде рамка за дигитални пари, поддржани од централната банка, соопшти вечерва Парламентот. Предлог-законот...

Спорт

Нема да им биде лесно на играчите на Јунајтед: Ралф Рангник има необични методи на казнување

Германскиот стручњак Ралф Рангник (63) ќе стане нов менаџер на Манчестер Јунајтед. Рангник ги договори условите со раководството на „црвените ѓаволи“ и ќе го води...

Интер конечно до осминафинале во ЛШ по цела една вечност

Интер успеа да го победи тимот на Шахтар со 2:0 во 5. коло од Лигата на шампионите и на тој начин да си обезбедат...

Генералниот директор на Јуве го прокоментира заминувањето на „големиот“ од Торино

Кристијано Роналдо го напушти Јувентус ова лето на последниот ден од трансфер периодот, што помалку беше и изненадување за навивачите од Торини. Тој се врати...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
clear sky
16 ° C
16.3 °
14.9 °
59 %
6.2kmh
0 %
Sat
16 °
Sun
22 °
Mon
27 °
Tue
30 °
Wed
31 °
spot_img
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Естрада

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

СЗО: Можен е глобален недостиг на шприцови за вакцини

СЗО предупредува дека е можно глобално во 2022 година да недостигаат до две милијарди шприцови за имунизација, што би влијаело на рутинските вакцинации и...

Нема веќе пречки за признавање на „Спутник V“ во СЗО

Сите пречки за признавање на руската вакцина против корона „Спутник V“ во Светската здравствена организација (СЗО) се отстранети, а некои административни процедури остануваат, изјави...

СЗО: Загадувањето на воздухот е поопасно отколку што мислиме

Се проценува дека приближно седум милиони луѓе умираат секоја година од болести поврзани со загадување на воздухот. Во исто време, земјите во развој најмногу...

Најново

Популарно