Sunday, December 5, 2021

Австралија

Министер во Австралија суспендиран по обвинувањата за вознемирување

Австралискиот министер за образование Алан Таџ е суспендиран откако неговата поранешна соработничка го обвини за вознемирување, изјави премиерот Скот Морисон. Поранешната владина функционерка Рејчел Милер...

Македонија

Алтернативата влегува во Владата

На средбата што се одржа вечерва со раководството на партијата, Алтернатива во договор со своите членови одлучи да се приклучи на парламентарното мнозинство на...

Ковачки: Засега само Мицкоски има поднесено кандидатура за претседател на партијата

Внатрепартиските избори за лидер на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржат на 12 декемвр. Пратникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, во своето гостување во...

Свет

Технологија

Спорт

Чави по поразот го критикува Депај: Мора да ги сфати нашите идеи

Фудбалерите на Барселона забележаа неочекуван пораз на домашен терен од Бетис со 0:1 во мечот од 16. коло во Ла Лига. Каталонскиот клуб и покрај...

Јунајтед го части Рангник, ќе добие бонус од 10.000.000 евра ако го доведе Халанд

Европските великани се подготвуваат за следното лето. Тогаш на сила ќе стапи откупната клаузула на Ерлинг Халанд, па сите заинтересирани клубови ќе можат да...

Спектакл на „Олд трафорд“, триумф на Јунајтед во режија на Роналдо

Фудбалерите на Манчестер јунајтед во дербито на 14 коло од Премиер лигата, во неверојатно возбудлив натпревар славеа со 3:2 над Арсенал. Човек на одлука беше...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
clear sky
16.2 ° C
17.2 °
13.1 °
81 %
1.3kmh
0 %
Sun
18 °
Mon
26 °
Tue
14 °
Wed
17 °
Thu
17 °
spot_img
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Естрада

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

СЗО: Можен е глобален недостиг на шприцови за вакцини

СЗО предупредува дека е можно глобално во 2022 година да недостигаат до две милијарди шприцови за имунизација, што би влијаело на рутинските вакцинации и...

Нема веќе пречки за признавање на „Спутник V“ во СЗО

Сите пречки за признавање на руската вакцина против корона „Спутник V“ во Светската здравствена организација (СЗО) се отстранети, а некои административни процедури остануваат, изјави...

СЗО: Загадувањето на воздухот е поопасно отколку што мислиме

Се проценува дека приближно седум милиони луѓе умираат секоја година од болести поврзани со загадување на воздухот. Во исто време, земјите во развој најмногу...

Најново

Популарно