Sunday, August 14, 2022

Австралија

Македонија

Ковачевски: Можност Македонија да биде мапирана од странските инвеститори од автомобилската индустрија

Во Република Северна Македонија првпат ќе се произведуваат електричните возила e-GO. На денешната владина седница ја одобривме владината поддршка за да се реализира оваа...

Видео: Краби се „шетаат“ покрај охридскиот кеј

Крабата се почесто може да се забележи во литоралот на Охридското Езеро, што само може да радува, со оглед на тоа што овој вид...

Свет

Технологија

Спорт

Реал Мадрид го освои Суперкупот на Европа🎥

Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога против Ајнтрахт и го освои Суперкупот на Европа, 5-ти пат во својата историја. „Кралевите“ заслужено стигнаа до трофејот...

Пеп: Ако некој сака да му ја одземе топката на Халанд за да шутира пенал, ќе си го добие по лицето

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, е задоволен од играта, но и од карактерот што го покажа новата ѕвезда на Граѓаните, Ерлинг Халанд. Според...

Меси слета на аеродромот во Барселона (ВИДЕО)

Аргентинецот е фатен, според Sport.es, на аеродромот во Барселона. Се чини дека тој побарал дозвола да пропушти неколку дена од тренингот на ПСЖ. Шпанските медиуми...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
overcast clouds
10.3 ° C
11.2 °
9.6 °
76 %
3.1kmh
85 %
Sun
11 °
Mon
13 °
Tue
14 °
Wed
16 °
Thu
16 °
spot_img
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Естрада

Англиски

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

Запишете си ги рецептите со ајдучка трева: природни лекови за сите женски болести, хемороиди и притисок

Свештеникот Кнајп во своите записи кажува: „Жените би биле поштедени од многу болести кога на време би почнале да ја користат  ајдучката трева!” Болките...

Клетки од мртво животно вратени во живот!

„Неверојатно, вџашени сме“, „ќе мора да ја редефинираме смртта“, „од мртов организам, назад, во жив“ се само некои од реакциите, и тоа не само...

Спорулина најбогат извор на биоразградливо железо

Спирулината е храна која содржи железо неколку пати повеќе од било која храна на планетава. Типичните додатоци за исхрана кои содржат железо организмот тешко...

Најново

Популарно