Thursday, July 7, 2022

Австралија

Македонија

Братот на директорот на „Комунална хигиена“ од Алијанса пукал во демонстрантите

Братот на в.д. директорот на комунална хигиена од Алијанса за Албанците (АА), Зуди Енузи Кока – Цуфи, пукал во демонстрантите кои денеска поминуваа покрај...

Трајанов: Бугарија да го признае македонското малцинство, ако ЕУ нема разбирање да се отфрли францускиот предлог

Важно е во актуелните геостратегиски конфронтации Македонија да ги започне преговорите со ЕУ, но е од круцијално значење од преговарачката рамка да се отстранат...

Свет

Технологија

Спорт

Ќе го (на)прави ли Анчелоти најскапиот трансфер во историјата на Реал следните недели?

Реал Мадрид новата сезона ќе ја почне на 10. август со натпреварот од УЕФА Суперкупот против Ајнтрахт Франкфурт. До тогаш, Реал Мадрид ја формира својата...

Македонецот Волкановски ја одбрани титулата во УФЦ (Видео)

Австралискиот борец со македонско потекло, Александар Волкановски славеше по третпат против Американецот Макс Холовеј и ја одбрани титулата во перолесна категорија во УФЦ. Тројцата судии...

Рафаел Надал откри кој е неговиот најголем ривал во кариерата

Рафаел Надал успеа навреме да се врати на тениските терени и игра во завидна форма на Вимблдон. Тој е еден од фаворитите, се очекува...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
broken clouds
11.3 ° C
12 °
9.9 °
73 %
7.7kmh
75 %
Thu
11 °
Fri
12 °
Sat
12 °
Sun
14 °
Mon
13 °
spot_img
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Естрада

Англиски

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

Најголемата измама во историјата на човештвото – флаширана вода

Флашираната вода е меѓу најбараните производи ширум светот. Неговата продажба расте во просек за 10% годишно, а во следната 2022 година прометот на оваа...

Пронајден лек кој го убива ракот

Британски научници пронајдоа лек кој може да го изгладне ракот и на тој начин да го натера да се повлече односно ремисија. Овој успех...

Од него се губи и најголемиот стомак, а важи за одличен лек против маснотии

Направете го овој едноставен пијалак за прочистување на телото од маснотии. Особено добро ќе ви дојде по јадење на обилни оброци и за време...

Најново

Популарно