Tuesday, November 30, 2021

Австралија

Македонија

Софија спрема трета блокада, Скопје бара чаре во „пет до 12“

Идната бугарска влада најави дека во односите со Македонија ќе ја почитува Декларацијата од 2019 година од бугарското Собрание, сѐ додека е таа на...

Османи – Телата на загинатите во автобуската несреќа ќе бидат пренесени најдоцна до петок

Предавањето на телата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија ќе биде направено преку организиран државен протокол најдоцна до петок, изјави министерот за надворешни...

Свет

Технологија

Спорт

Меси за Левандовски: Ја заслужуваш златната топка

Лионел Меси вечерва по седми пат ја освои Златната топка. Аргентинскиот репрезентативец е избран за најдобар фудбалер на светот за 2021 година во изборот на...

Нема да им биде лесно на играчите на Јунајтед: Ралф Рангник има необични методи на казнување

Германскиот стручњак Ралф Рангник (63) ќе стане нов менаџер на Манчестер Јунајтед. Рангник ги договори условите со раководството на „црвените ѓаволи“ и ќе го води...

Интер конечно до осминафинале во ЛШ по цела една вечност

Интер успеа да го победи тимот на Шахтар со 2:0 во 5. коло од Лигата на шампионите и на тој начин да си обезбедат...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
clear sky
24.3 ° C
26.3 °
18.7 °
41 %
1.3kmh
0 %
Tue
24 °
Wed
30 °
Thu
29 °
Fri
19 °
Sat
17 °
spot_img
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Естрада

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

СЗО: Можен е глобален недостиг на шприцови за вакцини

СЗО предупредува дека е можно глобално во 2022 година да недостигаат до две милијарди шприцови за имунизација, што би влијаело на рутинските вакцинации и...

Нема веќе пречки за признавање на „Спутник V“ во СЗО

Сите пречки за признавање на руската вакцина против корона „Спутник V“ во Светската здравствена организација (СЗО) се отстранети, а некои административни процедури остануваат, изјави...

СЗО: Загадувањето на воздухот е поопасно отколку што мислиме

Се проценува дека приближно седум милиони луѓе умираат секоја година од болести поврзани со загадување на воздухот. Во исто време, земјите во развој најмногу...

Најново

Популарно