Monday, August 8, 2022

Австралија

Македонија

Инцидентот фатен на камера: Како Ламбе Алабаковски го запали бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“

На социјалните медиуми објавена е снимка од безбедносните камери во близина на бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола, на која е прикажан инцидентот за...

Прават нова поделба во македонското ткиво: Торбешите бараат да бидат внесени во Уставот, побројни се од Бугарите

Партија за европска иднина бара во нацрт-амандманот за промена на Преамбулата на Уставот на Република Македонија да се внесе уставна категорија „Торбеши“ односно „торбешки...

Свет

Технологија

Спорт

Ново спектакуларно ГОЛЧИШТЕ на Герет Бејл во МЛС лигата

Герет Бејл покажа дека е класа над конкуренцијата во МЛС лигата и постигна нов спектакуларен погодок во дресот на Лос Анџелес. Во победата на...

Левандовски претставен пред 60.000 навивачи на „Камп Ноу“ 🎥

Новата ѕвезда на Барселона, Роберт Левандовски денес беше претставен на „Камп Ноу“ пред скоро 60.000 фанови, точно на пладне. Левандовски излезе на терен со...

Тен Хаг разочаран од Роналдо, му спрема нов „удар“

Кристијано Роналдо неодамна се приклучи на екипата н Манестер Јунајтед и во припремниот период одигра само 45 минути. Португалецот минатата недела конечно се појави...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
clear sky
3.2 ° C
6.3 °
1.6 °
90 %
1kmh
3 %
Mon
5 °
Tue
12 °
Wed
14 °
Thu
12 °
Fri
15 °
spot_img
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Естрада

Англиски

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

Намирници за ПОЈАДОК кои е подобро да ги ПРЕСКОКНЕТЕ!

Нашето секојдневие често има динамично темпо, па така тоа ги диктира и нашите навики на јадење. Појадокот е оброкот за кој некако најмалку имаме време, а...

Излечете синусна инфекција за 20 секунди – ова е вистинско чудо

Синусната инфекција е состојба кога доаѓа до отекување или воспаление на ткивото покрај синусот. До тоа доаѓа кога синусите се исполнети со течност и бактерии...

ЦРН ДРОБ КАКО НОВ: Домашен сок кој се пие седум дена, а дава многу успешни резултати

Овој домашен сок се приготвува многу едноставно, вкусен е, а кога станува збор за обнова и чистење на црниот дроб, е еден меѓу најдобрите....

Најново

Популарно