Tuesday, July 5, 2022

Австралија

Во Мелбурн свечено и масовно одбележан Св. Наум

Едно од најактивните роднокрајни друштва во Мелбурн, во државата Викторија, Австралија, Охридското социјално друштво „Св. Наум Охридски Чудотворец“, свечено, масовно и достоинствено го одбележа...

Македонија

ПРОТЕСТИРАЈТЕ, АМА НЕ КРШЕТЕ! Синодот на МПЦ-ОА го повикува македонскиот народ да го зачува својот опстој

Светиот архијерејски синод (САС) на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија (МПЦ – ОА) очекува Владата и сите останати општествено-политички фактори да се обединат...

Апасиев со план Б

„Дури и да го донесат предлогот тоа не значи ништо, немаат двотретинско мнозинство да го променат Уставот, а и да имаат ние им подготвуваме...

Свет

Технологија

Спорт

Ќе го (на)прави ли Анчелоти најскапиот трансфер во историјата на Реал следните недели?

Реал Мадрид новата сезона ќе ја почне на 10. август со натпреварот од УЕФА Суперкупот против Ајнтрахт Франкфурт. До тогаш, Реал Мадрид ја формира својата...

Македонецот Волкановски ја одбрани титулата во УФЦ (Видео)

Австралискиот борец со македонско потекло, Александар Волкановски славеше по третпат против Американецот Макс Холовеј и ја одбрани титулата во перолесна категорија во УФЦ. Тројцата судии...

Рафаел Надал откри кој е неговиот најголем ривал во кариерата

Рафаел Надал успеа навреме да се врати на тениските терени и игра во завидна форма на Вимблдон. Тој е еден од фаворитите, се очекува...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
few clouds
6.1 ° C
7.6 °
3.8 °
84 %
4.1kmh
20 %
Tue
7 °
Wed
14 °
Thu
13 °
Fri
12 °
Sat
12 °
spot_img
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Естрада

Англиски

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

Најголемата измама во историјата на човештвото – флаширана вода

Флашираната вода е меѓу најбараните производи ширум светот. Неговата продажба расте во просек за 10% годишно, а во следната 2022 година прометот на оваа...

Пронајден лек кој го убива ракот

Британски научници пронајдоа лек кој може да го изгладне ракот и на тој начин да го натера да се повлече односно ремисија. Овој успех...

Од него се губи и најголемиот стомак, а важи за одличен лек против маснотии

Направете го овој едноставен пијалак за прочистување на телото од маснотии. Особено добро ќе ви дојде по јадење на обилни оброци и за време...

Најново

Популарно