Wednesday, June 29, 2022

Австралија

Македонија

Димитров: Прифаќам “тегнење за уши” – од јавноста!

Поранешниот вицепремиер за европски прашања Никола Димитров вели дека е подготвен да прифати сослушување, затворено, јавно со цел да се „отворат сите карти како...

ИНЦИДЕНТ ВО СОБРАНИЕТО Андоновски: „Свесни се дека ја губат контролата над ситуацијата“; Кавески: „Не е првпат ВМРО-ДПМНЕ да се однесува агресивно“

Пратениците од власта и опозицијата синоќа започнаа жестока кавга за време на собраниската седеница на Комисија за европски прашања која заврши со фрлање на...

Свет

Технологија

Спорт

Нејмар не е повеќе сигурен во ПСЖ: Некои играчи ќе дојдат, некои ќе си заминат

Нејмар веќе неколку години е дел од Пари Сен Жермен, клуб кој во 2017 година се одлучи да плати 222 милиони евра за да...

Чави до ѕвездите на Барселона: Не сакате во Австралија? Оставете пет милиони евра и нема да одиме…

Во првата сезона на клупата на Барселона, Чави заврши на второто место во шпанската Примера, зад Реал Мадрид. Зад Каталонците и шпанскиот стратег е...

Кари незадоволен од себе: Ми треба уште еден трофеј

Иако има четири титули во НБА лигата и еден куп индивидуални признанија, суперѕвездата на Голден Стејт, Стеф Кари не е задоволен од себе бидејќи...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
overcast clouds
9.2 ° C
10.4 °
7.8 °
70 %
5.1kmh
100 %
Wed
9 °
Thu
12 °
Fri
12 °
Sat
12 °
Sun
12 °
spot_img
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Естрада

Англиски

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

Од него се губи и најголемиот стомак, а важи за одличен лек против маснотии

Направете го овој едноставен пијалак за прочистување на телото од маснотии. Особено добро ќе ви дојде по јадење на обилни оброци и за време...

Револуционерен лек за рак: По новото испитување, туморот се повелкол кај сите пациенти

Достарлимаб, кој се продава под брендот Jemperli, е имунотерапевтски третман кој се користи за лекување на рак на ендометриумот, но ова беше првото клиничко...

СЗО: Можен е глобален недостиг на шприцови за вакцини

СЗО предупредува дека е можно глобално во 2022 година да недостигаат до две милијарди шприцови за имунизација, што би влијаело на рутинските вакцинации и...

Најново

Популарно