Thursday, December 9, 2021

Австралија

Македонија

ЖАЛНА ВЕСТ: Во Делчево почина Љупчо Георгиевски

По кратко боледување, вечерва почина новинарот Љупчо Георгиевски од Делчево. Георгиевски беше долгогодишен дописник на МРТВ. Погребот ќе биде извршен утре на Градските гробишта во...

Нова влада: Мицкоски немаше да биде премиер, ВМРО ДПМНЕ ќе имале само три министри, кој ќе беше новиот шпицен кандидат!?

Во јавноста се појавуваат нови информации за операцијата која на 11 ноември требаше да заврши со рушење на владата на Зоран Заев и формирање...

Свет

Технологија

Спорт

Баерн со половина сила ја разби Барселона и ја исфрли од Лигата на шампионите

Екипата на Барселона оваа сезона се прости од Лигата на шампионите. Каталонскиот тим вечерва беше поразен од Баерн во Минхен со 3:0, а со оглед...

Меси го помина и Пеле, пред него е само Роналдо, но само поради 145. натпревари повеќе

Најдобриот фудбалер на сите времиња Лионел Меси денеска постигна два гола во победата против Бриж и со тоа го помина Пеле на вечната листа...

Тухел знае со кој играч погреши при поразот од Вест Хем: Грешката е моја!

Челси ова коло беше поразен на гостувањето кај Вест Хем со 3:2; тој кикс најдобро го искористија нивните ривали горе на табелата, Сити и...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
overcast clouds
16.3 ° C
18.2 °
14 °
74 %
1.3kmh
90 %
Thu
16 °
Fri
18 °
Sat
21 °
Sun
22 °
Mon
34 °
spot_img
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Естрада

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

СЗО: Можен е глобален недостиг на шприцови за вакцини

СЗО предупредува дека е можно глобално во 2022 година да недостигаат до две милијарди шприцови за имунизација, што би влијаело на рутинските вакцинации и...

Нема веќе пречки за признавање на „Спутник V“ во СЗО

Сите пречки за признавање на руската вакцина против корона „Спутник V“ во Светската здравствена организација (СЗО) се отстранети, а некои административни процедури остануваат, изјави...

СЗО: Загадувањето на воздухот е поопасно отколку што мислиме

Се проценува дека приближно седум милиони луѓе умираат секоја година од болести поврзани со загадување на воздухот. Во исто време, земјите во развој најмногу...

Најново

Популарно