Saturday, December 4, 2021

Австралија

Министер во Австралија суспендиран по обвинувањата за вознемирување

Австралискиот министер за образование Алан Таџ е суспендиран откако неговата поранешна соработничка го обвини за вознемирување, изјави премиерот Скот Морисон. Поранешната владина функционерка Рејчел Милер...

Македонија

Алтернатива ќе одлучува за влегување во влада

Централниот совет на Алтернатива на денешната седница треба да донесе одлука дали оваа партија ќе биде дел од Владата, најави вчера партискиот портпарол Орхан...

Груби: Мора да има одговорност за автобуската несреќа во Бугарија

По петочната молитва, починатите ќе бидат погребани во нивните места. Не се обидуваме да правиме спектакл од овој настан, сакаме да оддадеме почит и...

Свет

Технологија

Спорт

Јунајтед го части Рангник, ќе добие бонус од 10.000.000 евра ако го доведе Халанд

Европските великани се подготвуваат за следното лето. Тогаш на сила ќе стапи откупната клаузула на Ерлинг Халанд, па сите заинтересирани клубови ќе можат да...

Спектакл на „Олд трафорд“, триумф на Јунајтед во режија на Роналдо

Фудбалерите на Манчестер јунајтед во дербито на 14 коло од Премиер лигата, во неверојатно возбудлив натпревар славеа со 3:2 над Арсенал. Човек на одлука беше...

Меси за Левандовски: Ја заслужуваш златната топка

Лионел Меси вечерва по седми пат ја освои Златната топка. Аргентинскиот репрезентативец е избран за најдобар фудбалер на светот за 2021 година во изборот на...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
overcast clouds
18.7 ° C
21 °
15.9 °
56 %
2.2kmh
90 %
Sat
19 °
Sun
20 °
Mon
26 °
Tue
15 °
Wed
16 °
spot_img
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Естрада

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

СЗО: Можен е глобален недостиг на шприцови за вакцини

СЗО предупредува дека е можно глобално во 2022 година да недостигаат до две милијарди шприцови за имунизација, што би влијаело на рутинските вакцинации и...

Нема веќе пречки за признавање на „Спутник V“ во СЗО

Сите пречки за признавање на руската вакцина против корона „Спутник V“ во Светската здравствена организација (СЗО) се отстранети, а некои административни процедури остануваат, изјави...

СЗО: Загадувањето на воздухот е поопасно отколку што мислиме

Се проценува дека приближно седум милиони луѓе умираат секоја година од болести поврзани со загадување на воздухот. Во исто време, земјите во развој најмногу...

Најново

Популарно