Thursday, May 19, 2022

Австралија

Македонија

Заев на Фејсбук за оставката: Оставам пример за граѓанската должност на идните лидери

Премиерот во заминување го известил собранискиот спикер дека нема да ја образложи усно оставката пред пратениците Откако попладнево во Собранието ја достави оставката од премиерската...

Османи: За една година постигнавме голем напредок со Бугарија во однос на нивните барања

Постигнат е голем напредок во разговорите со Бугарија, бидејќи она што денес го имаме на маса се разликува од првиот предлог што ни беше...

Свет

Технологија

Спорт

Двајца играчи на ПСЖ се заразени со корона вирус пред мечот со Лориен

Париз Сен Жермен потврди дека двајца играчи од овој тим, Тило Керер и Ерик Јуниор Дина Ебимбе се заразени со корона вирусот. Младиот Германец...

Чави постави императив пред управата: Не смееме да загубиме таков фудбалер

Тренерот на Барселона, Чави Ернандез, сака да го задржи во тимот еден од најталентираните фудбалери кои излегле од „Ла Масија“ во последните неколку години. Каталонците...

Аларм на Островот: Премиерлигашите размислуваат за одложување на целото коло

Актуелната ситуација со коронавирусот претходните недели влијаеше на откажување на низа натпревари во Премиер лигата и го вклучи алармот на Островот. Имено, клубовите од...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
broken clouds
13.9 ° C
14.9 °
12.6 °
75 %
5.7kmh
75 %
Thu
14 °
Fri
16 °
Sat
14 °
Sun
14 °
Mon
16 °
spot_img
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Естрада

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

СЗО: Можен е глобален недостиг на шприцови за вакцини

СЗО предупредува дека е можно глобално во 2022 година да недостигаат до две милијарди шприцови за имунизација, што би влијаело на рутинските вакцинации и...

Нема веќе пречки за признавање на „Спутник V“ во СЗО

Сите пречки за признавање на руската вакцина против корона „Спутник V“ во Светската здравствена организација (СЗО) се отстранети, а некои административни процедури остануваат, изјави...

СЗО: Загадувањето на воздухот е поопасно отколку што мислиме

Се проценува дека приближно седум милиони луѓе умираат секоја година од болести поврзани со загадување на воздухот. Во исто време, земјите во развој најмногу...

Најново

Популарно