Sunday, January 24, 2021
Home Популарно

Популарно

СЕКОЕ ЗЛО ЗА ДОБРО

Фејсбук статус на Јове Кекеновски Бугарската шовинистичка политиката кон Македонија водена од јаничарот Каракачанов, поддржана од страна на Захариева и Борисов, а инспирирана и моделирана...

Инаугурацијата на Бајден помина мирно и покрај предупредувањата од ФБИ

Церемонијата на инаугурацијата на новиот претседател на САД, Џо Бајден помина мирно во Вашингтон и главните градови на сојузните држави и покрај предупредувањата дека...

(ВИДЕО) Водици – Мелбурн 2021

Православните Христијани денес го прославуваат Богојавление - Водици. Празникот Водици (Богојавление) народот го празнува како еден од најголе­ми­те христијански празници, зашто на тој ден според...

Шахпаска: Со 64 години пензионирање и 15 години пензиски стаж за сите граѓани

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска за Тв24 истакна дека во собраниска процедура се наоѓаат четири закони, законот за работни односи, законот...

Мијалков тврди дека нема докази оти „бомбите“ се од УБК

Покрај Мијалков и Јанкулоска во овој предмет обвинети се бегалците Никола Бошковски и Горан Грујевски и уште седум лица од службата. “Никогаш никому, ни писмено...

Ова би можеле да бидат првите потези на Бајден: Седум приоритети за новиот американски претседател

Демократот Џо Бајден за два дена ќе положи заклетва и ќе стане 46-тиот претседател на САД. Според тврдењата на бројни аналитичари, Бајден во самиот...

Пропадна гласањето на Законот за попис – АА-ААА: Заминавме бидејќи Џафери ни рече дека нема мнозинство

Поради недостиг на 61 пратеник во собраниската сала, Собранието не успеа да ја оддржи 30-та седница. На дневен ред беше Законот за лекови и...

Ѓоковиќ со писмо до организаторите побара исти услови за сите учесници на Австралија Опен

Најдобриот светски тенисер и бранител на титулата на Австралија Опен, Новак Ѓоковиќ побара од организаторите на првиот годинашен гренслем да обезбедат исти услови за...

Филипче: Мерките дадоа резултат, сега сме во стабилна ситуација

Министерот за здравство информира дека од следната недела во функција се враќаат повеќе одделенија, како офталмологија, оториноларингологија, кои започнуваат со редовната работа. Mерките за...

Во Германија се вакцинирале над милион луѓе, во Британија 3,6 милиони

Повеќе од милион луѓе во Германија ја примиле првата доза на вакцината против ковид-19, а во Велика Британија 3,6 милиони, пренесуваат агенциите. Германскиот институт Роберт...

Власта не е способна да ги реализира капиталните инвестиции кои самата ги испланирала

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Борис Тунџев Неспособната власт на Заев и СДСМ ниту имаат план, ниту знаат да реализираат проекти...

Заврши расправата за законот за попис, ќе се гласа дополнително

Собранието попладнево по три дена ја заврши расправата по Предлог-законот за попис на населението, домаќинствата и становите во Република Северна Македонија, согласно кој по...

Most Read