Wednesday, March 3, 2021
Home Австралија

Австралија

Девојче почина од пречесто користење таблет

Тринаесетгодишна Австралијка која страдала од напади била отпуштена од болница, а откако се вратила дома починала по една седмица. Како причина за трагедијата лекарите...

Откриен корален гребен висок колку Емпаер стејт билдинг

Научници од Австралија, мапирајќи го морското дно, пронајдоа гребен широк 1,5 км и висок повеќе од 500 метри. За споредба, тоа е повисоко од Емпаер...

Обиен автомобилот на Кирјос од 350.000 долари: Олоши покажете малку почит

Австралискиот тенисер Ник Кирјос имаше гневна порака на социјалните мрежи до криминалците кои му го обиле автомобилот утринава. Крадците успеале да му го земат новчаникот,...

Копенхаген отвори изложба за животот, работата и загубата на Ник Кејв

Изложба за австралискиот музичар Ник Кејв е отворена во Копенхаген и ги слави неговиот живот и петте децении уметничко творештво. Насловена „Stranger Than Kindness“,...

По 111 дена карантин, Австралија пријави 0 заболени од корона

Австралија за првпат после пет месеци не регистрираше ниту еден случај, соопштија здравствените власти. Во австралиската држава Викторија нема ниту еден новозаразен во последните...

Зошто овој мал град во Австралија стана туристичка атракција на Инстаграм?

Мал град во Нов Јужен Велс забележа пораст во бројот на посетителите откако неговите „полиња со злато“ станаа вирални на Инстаграм. Малиот град Ковра...

Silicon Valley Guru Affected by the Fulminant Slashed Investments

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we headed down to...

The Next Wave of Superheroes Has Arrived with Astonishing Impact

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we headed down to...

Watch Awesome Kate Go Full Cooking Pro in England this Week

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we headed down to...

The Weirdest Places Ashes Have Been Scattered in South America

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we headed down to...

Mobile Marketing is Said to Be the Future of E-Commerce

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we headed down to...

How Nancy Reagan Gave Glamour and Class to the White House

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we headed down to...

Most Read