Wednesday, March 3, 2021
Home Македонија

Македонија

Мијалков замина дома на издржување на казната куќен притвор

По дводневна неизвесност Сашо Мијалков попладнево сам се појави во Обвинителството за организиран криминал.. По неколку часа, му беше врачено Решението за одредена мерка куќен...

Спасовски отфрли одговорност за бегството на Мијалков и презентираше хронологија на настаните

Министерот Спасовски претходно на прес-конференција изјави дека не чувствува одговорност за бегството на Мијалков, а вината ја префрли на системот... Не сум жртва на криминалец,...

Драг Заев и мил Филипче: баталете го секретарот, има за што да тренирате “строгоќа” во Охрид!?

а држава, ако држиме до принципите, до зборот: aко сме луге, затоа што, нели, за збор се држат лугето, а оние другите – за...

Коневски и Шврговски немаат информации за Мијалков

Немам – ова е кусиот одговор што Фокус го доби од поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски, во однос на прашањето дали има информации...

ВМРО-ДПМНЕ: Ниту едно соопштение на СДСМ нема да го покрие фактот дека над 45.000 граѓани за два дена му кажаа НЕ на Заев

Соопштенијата на СДСМ нема да ја сменат вистината дека доаѓа македонска пролет каде што граѓаните се борат против хибридниот режим на Заев, се вели...

Од вчера попладне му се губи секаква трага на Мијалков, МВР распишала потерница по него

Според сознанија на „360 степени“, од неделата во 16 часот на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков му се губи секаква трага. Во текот...

Крмов: Либерален спин е дека само десницата го третира националното прашање

Пратеникот на Левица – Борислав Крмов, во своето гостување на емисијата „Стадион” елаборираше за поврзаноста на левицата со националното прашање во дискусија со пратеникот...

Филипче бара одговорност за наводна вакцинација на немедицински персонал во охридската болница

Министерот за здравство Венко Филипче силно ја осудува злоупотребата и прекршувањето на приориртетите за вакцинирање согласно Националниот план за вакцинација, соопшти вечерва Министерството за...

Ќучук со порака до Скопје и Софија: Избегнувајте национализми

Бугарскиот европратеник и известувач за нашата земја гледа огромни можности во бугарско-македонските односи Огромни можности во бугарско-македонските односи гледа европратеникот Илхан Ќучук, поради што, како...

Спорот со Бугарија да се реши билатерално, вели амбасадорката на САД

Кејт Брнз, амбасадорка на САД, и во денешното интервју на Канал 5 истакна Вашингтон е разочаран од блокадата на почетокот на преговорите на Македонија...

Апасиев до Мицкоски: Ти си квазипартиот што сака да им удоволи на идните коалициски партнери од Алијанса на Албанците

„Христијан Мицкоски, квазипатриотот кој ја преспа Преспа и чиј пратеници стоеја до ѕидот кога се менуваше името Македонија, во надеж дека ќе стане идниот...

Скопје и Софија го бараат излезот од лавиринтот: Тоновите омекнуваат, позициите и натаму тврди

Бугарските политичари со ветото на евроинтеграцијата на Македонија ѝ нанесоа најмногу штета на самата Бугарија и очекувано е тоа да почнат да го сфаќаат,...

Most Read