Saturday, March 6, 2021
Home Балкан Хрватска не престанува да се тресе: Уште еден силен земјотрес кај Петриња

Хрватска не престанува да се тресе: Уште еден силен земјотрес кај Петриња

Хрватската сеизмолошка служба објави дека е регистриран умерен земјотрес со епицентар на девет километри западно од Петриња 21 минути по полноќ.

Јачината на земјотресот беше 3,4 степени според Рихтеровата скала.

ЕМСЦ претходно објави за земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала. Апликацијата веднаш беше преплавена со коментари од Хрватска.

Популарно

- Реклама -