Wednesday, March 3, 2021
Home Македонија Таравари: Целосна поддршка за етничката припадност во личните карти

Таравари: Целосна поддршка за етничката припадност во личните карти

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 порача дека наведувањето на етничка припадност во личните карти има целосна поддршка од неговата партија.

„Да, даваме целосна поддршка на Владата за етничката припадност во личните карти“, вели Таравари и додава дека ќе гласаат за законот.

Покрај Таравари, во студиото на ТВ21 соговорници се и политичките аналитичари Арбен Раткоцери и Алберт Муслиу.

Популарно

- Реклама -