Saturday, March 6, 2021
Home Спорт (ВИДЕО) Манчестер Јунајтед убедлив против Њукалс

(ВИДЕО) Манчестер Јунајтед убедлив против Њукалс

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед вечерва на домашен терен го совладаа Њукасл со 3: 1 во натпреварот од 25. коло на Премиер лигата.

„Црвените ѓаволи“ поведоа по половина час игра кога Рашфорд постигна одличен погодок за 1: 0.

Сепак, само шест минути подоцна гостите израмнија. По корнерот, топката стигна до Сент Максимино, кој ја погоди мрежата на „црвените ѓаволи“ за 1: 1.

Но, Јунајтед беше многу поконкретен во второто полувреме и успеа да стигне до победата.

Домашниот тим поведе во 57.минута кога Бруно Фернандес му асистираше на Џејмс кој погоди за 2-1 и ново водство на Јунајтед.

Во 75. минута се беше решено. Судијата свирна пенал за Јунајтед, а одговорноста како по обичај ја презеде Бурно Фернандес и погоди за 3: 1, што беше и конечен резултат на натпреварот.

Манчестер Јунајтед е втор и има десет бода помалку од лидерот во градот, додека Њукасл е на 17-то место со 25 бода.

Популарно

- Реклама -