Saturday, March 6, 2021
Home Спорт Ова не личи на Мурињо: Најслаб учинок на Португалецот во неговата кариера

Ова не личи на Мурињо: Најслаб учинок на Португалецот во неговата кариера

Екипата на Тотенхем игра очајно во последно време. Нов пораз за тимот на Жозе Мурињо пристигна вчера од Вест Хем, па Спарс се повеќе се оддалечуваат од врвот на табелата и борбат за Лигата на шампионите.

Ефектот на Жозе по 50 одиграни натпревари на клупата на Тотенхем е најлош во неговата кариера бидејќи освои само 81 поен.

Претходно, Мурињо имаше многу поголем успех и вака изгледа неговата статистика на поени освоени на 50 натпревари во други клубови.

Манчестер Јунајтед – 95 поени
Интер – 113 поени
Челзи (втор ангажман) – 114 поени
Реал Мадрид – 123 поени
Порто – 124 поени
Челзи (прв ангажман) -126 поени

Навивачите на Спарс веќе бараат од него да ја напушти клупата, но тоа би го чинело клубот 40 милиони фунти во овој момент

Популарно

- Реклама -