Monday, April 12, 2021
HomeМакедонијаОсмани открива: На локални избори со СДСМ или ВМРО-ДПМНЕ?

Османи открива: На локални избори со СДСМ или ВМРО-ДПМНЕ?

Доаѓаат локални избори, а веќе започнаа и информации кој со која партија би коалицирал. Вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 го прашавме Бујар Османи, дали ДУИ може да го видиме во коалиција со ВМРО-ДПМЕН или СДСМ за изборите кои следуваат на есен?

На прашањето како гледа на соработката меѓу Алијанса и ВМРО-ДПМНЕ, Османи вели

„Јас го гледам тоа, особено се гледа во Собранието дека имаат апсолутно координирани ставови кои излегуваат од еден центар и тоа е легитимно. Но тоа не е чесно, бидејќи 10 години не држеа на тапет“, рече Бујар Османи.

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img