Monday, April 12, 2021
HomeЕстрадаИако победи во „Ѕвездите на Гранд“ естрадата не ја поднесува - еве...

Иако победи во „Ѕвездите на Гранд“ естрадата не ја поднесува – еве што работи денеска Душан Свилар

Душан Свилар победникот во музичкото шоу Ѕвездите на Гранд отсекогаш важеше за скромно момче но бил згорзен од скандалите кои ги слушал за луѓето кои што се занимаваат со оваа работа.

„Не ја разбирам потребата читателите детално да се интересираат за нечиј приватен живот и не прифаќам дека како некој што сакаат да слушаат да пее, морам да зборувам за мојот приватен живот и за тоа што правам кога ќе се исклучат камерите“, рече тој и продолжи:

„Не осудувам никого што се согласил на такви вести и направил компромис, но не сакам, затоа што не ми се допаѓаат такви работи. Тоа е да бидам популарен по секоја цена, тоа не е мојата цел “.

Душан се реши за голема промена, па има ангажман во театарот Теразије. Тој ја игра главната улога во претставата „Фантом на операта“, а покрај него, за улогата на Фантом во продукцијата е избран Васа Стајкиќ, кој ја имаше својата премиера ден претходно, за кој се вели дека е една од најсложените во театарот. Свилар ја играше својата улога со голем жар и доби одлични критики, што за него значи многу, бидејќи има намера да продолжи со актерството во продолжение на својата кариера.

„Ова е мојот втор мјузикл. Пред три години играв во мјузиклот „Тајната на црната рака“ и сега ја имав таа среќа да ја добијам улогата за која сонував. Пред две години бев на аудиција за Раул, иако сакав да го играм Фантом со сето свое срце “, изјави Душан Свилар.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img