Monday, April 12, 2021
HomeЕстрадаПо нападот во Виена, се огласи Драгана Мирковиќ : Цел ноќ не...

По нападот во Виена, се огласи Драгана Мирковиќ : Цел ноќ не можев да заспијам

Вчера во Виена имаше терористички напад, а по тој повод се огласи и Драгана Мирковиќ која заедно со семејството живее во оваа метропола.

„Драги мои, бидејќи од вчера добивам многу прашања сакам на сите да ви порачам дека јас и моето семејство, како и оние ги познаваме, сите се добро“, почнува пејачката.

Таа во официјалното соопштение порача сите да се чуваат и да ги чуваат своите семејства.

„Многу сум потресена, цела ноќ не спиев гледајќи вести, а моите мисли и молитви се насочени кон настраданите во нападот во Виена и вакво нешто никогаш да не се повтори. Во овој момент сакам да ви порачам да се чувате себе и своите блиски. Ве сака Драгана“, заклучи Мирковиќ.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img