Tuesday, July 5, 2022
HomeUncategorizedКрај на една ера: Кејн побарал да си оди од Тотенхем

Крај на една ера: Кејн побарал да си оди од Тотенхем

Најдобриот стрелец на Тотенхем последните сезони вечерва му соопштил на раководството на клубот дека сака да си оди на крајот од сезоната.

Со оглед на тоа што е длабоко навлезен во третата деценија од животот, напаѓачот сака да игра во екипа која ќе се бори за трофеи, а Тотенхем не е една од нив. Пред неколку години за Кејн беше заинтересиран за Мадрид, но сега не постои таков интерес и прашање е дали искусниот голгетер би успеал да најде соодветно амбициозна екипа.

Уште поголем проблем е тоа што Кејн е врзан со Тотенхем до 2024 година, а управата на лондонскиот клуб е исклучително тешка за преговарање и ретко прифаќа понуди кои се подолу од откупната клаузула.

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img