Tuesday, August 9, 2022
HomeСветНа белорускиот диктатор не му се допаднаа изборите во САД

На белорускиот диктатор не му се допаднаа изборите во САД

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко ги коментираше претседателските избори во САД, додека уште не беа познати резултатите  според кои Џо Бајден стана 46 претседател на САД.

„Бастион на демократијата … Погледнете што се случува со овие избори. Ова е срамота, потсмев на демократијата“, изјави белорускиот лидер пред медиумите по посетата на белоруската нуклеарна централа во Островец, пренесува белгиската агенција Белта њуз.  

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img