Friday, August 19, 2022
HomeСпортНов проблем за Солскјер: Играч на Јунајтед во „аут“ шест недели

Нов проблем за Солскјер: Играч на Јунајтед во „аут“ шест недели

Новата сезона не почна најдобро за Манчестер Јунајтед, а речиси секоја недела менаџерот Оле Гунар Солскјер се соочува со нов проблем.

Сега на ред дојде левиот бек Лук Шо кој поради повреда на тетивата ќе паузира околу шест недели. Тоа значи дека ќе пропушти голем брј натпревари, најмалку 12, како во Премиер лигата, така и во Лигата на шампионите.

Претходните недели Шо играше во одлична форма, а се повреди на натпреварот против Евертон во саботата. Негова замена најверојатно ќе биде младиот Алекс Туанзебе, тоа ќе му биде шанса да покаже дека е достојна замена за Шо.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img