Monday, October 25, 2021
HomeЕстрадаТатијана Стефановска и Митко Бежаноски добија ќерка

Татијана Стефановска и Митко Бежаноски добија ќерка

Познатата фолк двојка, фолк дивата Татијана Стефановска и естрадниот уметник на дувачки инструменти Митко Бежаноски денес добија ќерка.

Малата принцеза го доби името Ана и премногу ги израдува родителитр, а секако на убавата вест се израдуваа големиот број обожаватели на музичките ѕвезди Татијана и Митко.

Татијана и Митко им се добро познати на дијапората по своите многубројни настапи и концерти.

Среќите родители на својот Фејсбук профил напишаа: „Голем си господе! Благодарни и должни сме ти до века!! Ни се роди ќерка!!! Ана. Господ секаде да дава ваква радост“.

Тимот на Фаланга на Татијана и Митко им ја честита новородената ќерка и им посакува да ги радува цел живот како што ги израдува денес, а на малата Ана и посакуваме среќно и безгрижно детство.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img