Monday, April 12, 2021
HomeМакедонијаЗаев во Берлин ќе прими награда за човекови права

Заев во Берлин ќе прими награда за човекови права

Заев и министерот за надворешни работи – Бујар Османи во Берлин ќе имааат и работни средби со министерот за надворешни работи на СР Германија – Михаел Рот.

Премиерот  Зоран Заев денеска во  Берлин, Сојузна Република Германија ќе ја прими награда за човекови права за 2020 година од страна на Фондацијата „Фридрих Еберт“.

Како што соопшти владината прес служба, церемонијата за доделување на наградата ќе ја отвори министерот за надворешни работи на СР Германија – Хајко Мас

Заев и министерот за надворешни работи – Бујар Османи во Берлин ќе имааат и работни средби со министерот за надворешни работи на СР Германија – Хајко Мас, со ко-претседателот на Социјал-демократската партија на Германија Норберт Валтер – Борјанс и со пратенците Нилс Шмид од СПД и Јурген Харт од ЦДУ/ЦСУ.

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img