Sunday, August 14, 2022
HomeUncategorized(ВИДЕО) Никола Зацески го промовираше својот прв сингл „Срцето мое тука чука“

(ВИДЕО) Никола Зацески го промовираше својот прв сингл „Срцето мое тука чука“

Оперскиот пејач Никола Зацески после неколку месеци работа го промовираше својот прв сингл „Срцето мое тука чука“. Никола од 2018 година живее во Австралија, каде работи како главен кореограф на ансамблот „Тоше“.

На неговата прва песна работеше екипа од музички професионалци од земјава и Австралија.

Музиката и аранжманот се дело на Николче Мицевски, а текстот е на Весна Малинова.

Спотот е сниман на неколку локации во Македонија, помеѓу кои старата чаршија во Битола, мостот во село Зовиќ итн.

„Мојата прва песна е посветена на мојата една и единствена татковина, која секогаш заслужува повеќе и повеќе. Со нашето споделување и ширење љубов кон неа ќе ја направиме уште поубава и побогата“, вели Зацески.

Никола Зацески состави врвна екипа на професионалци од Македонија и Австралија.
Македонија:
Аудио Продукција
– Студио: XL Момироски
– Музика, Продуцент и Миксинг : Николче Мицевски
– Текст: Весна Малинова
– Пеце Здравковски, Ѓорѓи Вацев, Христијан Српцански.
– Модели: Клаудија Бабаровска, Симона Митревска
Австралија:
– Студио: The Jam Hut Recording Studio
– Продуцент: Горан Вељановски
– Видео: Миле Манев
“Многу успешно и со преголема енергија се заврши комплетното снимањето за мојата прва песна и спот
во Австралија и Македонија. Со нетрпение чекам да го споделам со вас овој мој прв најголем проект, кој е составен од врвни професионалци. Се надевам дека ќе успее да допре нашата порака до секој еден.
– Толку е едноставна и има една цел љубов, среќа, радост, убавина”. Никола Зацески

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img