Wednesday, January 20, 2021
Home Спорт Меси е при крај со нервите: Со една реченица ја објасни ситуацијата...

Меси е при крај со нервите: Со една реченица ја објасни ситуацијата во клубот

Најдобриот фудбалер на Барселона Лионел Меси се врати во Барселона по обврските во репрезентацијата, а на аеродромот во најголемиот каталонски град го дочекаа голем број новинари.

Едно од прашањата беше да ја прокоментира минатонеделната изјава на чичкото на Антоан Гризман во која изнесе на баш благонаклонет суд кон Аргентинецот.

Меси крајно искрено одговори на ова прашање.

„Уморен сум од тоа да бидам проблем за се во клубот“, порача Меси, кој во тој момент беше опкружен од новинарите.

Популарно