Tuesday, January 25, 2022
HomeМакедонијаИзгаснат е пожарот во Ракотинци, Добри Дол и Долно Соње – екипите...

Изгаснат е пожарот во Ракотинци, Добри Дол и Долно Соње – екипите сепак ќе останат цела ноќ на терен

Градоначалникот на Сопшите Стефче Трпковски преку статус на Фејсбук пишува дека е изгаснат пожарот во Ракотинци, Добри Дол и Долно Соње.

-Голема благодарност за посветеноста и пожртвуваноста на храбрите жители, изгаснати се пожарите во Ракотинци, Добри Дол и Долно Соње.

Поради опасност од повторно избувнување на пожари во текот на ноќта ке имаме дежурни екипи и цистерни со вода, стои во неговиот пост на Фејсбук.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img