Tuesday, January 25, 2022
HomeСпортЦиркусот продолжува: Аргентинците во карантин во Хрватска

Циркусот продолжува: Аргентинците во карантин во Хрватска

Ден по хаосот што се случи на дербито меѓу Бразил и Аргентина во Сао Паоло, стигнуваат информации дека селекторот на „гаучосите“ Лионел Скалони на претстојниот меч против Боливија ќе биде без Буендија и Мартинес.

Двајцата добија дозвола од Астон Вила да бидат дел од аргентинската репрезентација, но по циркусот во Сао Паоло, ќе се вратат во Европа. Сепак, место во Бирмингем, двајцата ќе заминат во Сплит зата што таму можат да „одработат“ пократок карантин, во времетраење од десет дена, четири помалку отколку во Велика Британија.

Ло Селсо и Ромеро засега остануваат со аргентинската репрезентација, но нив ги чекаат санкции од Тотенхем затоа што лондонскиот клуб им препорача да не патуваат во Јужна Америка. Освен што најверојатно ќе бидат парично казнети, тие нема да можат да играат за својот тим во следните две недели што ќе предизвика дополнителни консеквенци по нив.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img