Monday, October 25, 2021
HomeСпортФактор Анчелоти: Винисиус за четири меча направи колку кај Зидан за 46

Фактор Анчелоти: Винисиус за четири меча направи колку кај Зидан за 46

Карло Анчелоти очигледно го најде кај Винисиус она што му е потребно за да биде покорисен за тимот.

Можеби тука е зрелоста на Бразилецот кој веќе четири години е стандарден првотимец, па сега тој е поефективен од кога било порано. Во првите четири кола од Ла Лига, тој постигна четири гола со што го израмни ефектот од претходните 46 натпревари во истото натпреварување, а под водство на Зинедин Зидан.

И вчера, против Селта беше еден од најдобрите, постигна гол, а се чини дека советите од Бензема вродуваат со плод бидејќи шанси кои порано ги промашуваше, сега ги претвора во погодоци.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img