Monday, October 25, 2021
HomeПопуларноПутин можеби ќе мора во изолација поради коронавирусот

Путин можеби ќе мора во изолација поради коронавирусот

Рускиот претседател Владимир Путин кажа денес дека веројатно ќе оди во изолација бидејќи луѓе во неговото најтесно опкружување се позитивни на коронавирусот.

Путин на состанокот со параолимписките спортисти кажа дека „дури и во неговото опкружување луѓето имаат проблеми со коронавирусот“ и истакна дека треба да се сфати што всушност се случува.

„Можеби и јас наскоро ќе морам да се изолирам, многу луѓе се болни“, кажа Путин.

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков кажа дека „сè уште нема промени“ што се однесува до распоредот на Путин.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img