Wednesday, December 1, 2021
HomeСпортСе знае кој е газда во Париз: Нејмар не му даде на...

Се знае кој е газда во Париз: Нејмар не му даде на Меси да шутира пенал

Лионел Меси уште го чека првиот гол во дресот на ПСЖ, но Нејмар не му дозволи да шутира пенал на денешниот натпревар против Лион.

ПСЖ губеше со 0-1 до 66. минута кога главниот судија Турпан покажа на белата точка. Сите очекуваа топката да ја земе Меси и да го отвори своето конто во новиот клуб, но тоа не се случи.

Нејмар погоди и го израмни резултатот, но по се изгледа и во третиот натпревар Меси ќе остане без првиот гол во дресот на ПСЖ. Не е исклучено Маурисио Покетино да направил ред за изведување пенали, па евентуалниот следниот да му припадне на аргентинскиот ас.

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img