Thursday, January 27, 2022
HomeЕстрадаПочина музичкиот текстописец Марина Туцаковиќ

Почина музичкиот текстописец Марина Туцаковиќ

По тешката болест на 67 -годишна возраст почина музичкиот текстописец Марина Туцаковиќ

Таа напиша бројни хитови со најголемите sвезди од музичката сцена на поранешна Југославија. Таа беше член на жирито во музичките шоуа „Операција триумф“ и „Пинкови sвездички“.

Марина е родена на 4 ноември 1953 година. години во Белград. Нејзиниот живот го одбележаа бројни среќни, но и болни моменти, а сите тие ги живееше со поддршка и љубов на сопругот Александар Фута Радуловиќ.

Радуловиќ за спрските медиуми ја потврди веста за нејзината смрт
– Вистината е. Не ме прашувај ништо. Ви благодарам за разбирањето – изјавил Радуловиќ

По некои охрабрувачки вести во последно време, дека нејзината здравствена состојба се подобрува, следеше најтажната – Марина не успеа да се справи со болеста

Дека нешто не е во ред во последно време кога станува збор за нејзиното здравје и закрепнување, на својот профил на Твитер првпат објави нејзиниот син Милан Лаша Радуловиќ, кој на 14 септември ја напиша следната порака:

– Помош !!! Мајка ми има тешко гушење. Службата на терен може да пристигне само во 2 часот, што може да биде доцна. Не сака да легне. Дали некој има број на експерт кој би можел да го слушне што е можно побрзо (Во Белград сме, Ви благодарам, напишал тој

Туцаковиќ во својата кариера соработуваше и е одговорна за успешните кариери на многу локални личности како Цеца, Оливер Мандиќ, Драгана Мирковиќ, Јелена Карлеуша, Лепа Брена, Весна Змијанац, Здравко Чолиќ, Тоше Проески, Жељко Самарџијас, Северина, Неда Украден, Слаѓана Милошевиќ,

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img