Monday, January 17, 2022
HomeМакедонијаПриведен осомничен за поткуп на гласови

Приведен осомничен за поткуп на гласови

Приведен е 50-годишен човек од село Милино, Општина Лозово, по претходно добиени оперативни сознанија дека врши поткуп во врска со претстојните локални избори, при што давал и нудел пари, а лицата кои добивале пари се потпишувале на документ дека примиле пари, соопштија од МВР.

Човекот е приведен оти вршел „поткуп при избори и гласање“ и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

В недела ќе се одржи првиот круг од локалните избори во земјава, вториот круг е за две недели.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img