Monday, January 17, 2022
HomeСпортНа Роналдо не му е првпат да губи со 5-0

На Роналдо не му е првпат да губи со 5-0

Вчерашниот пораз од Ливерпул беше еден од најтешките во кариерата на Кристијано Роналдо иако не е прв натпревар кој го загубил со 5-0.

Играјќи за Реал, Португалецот загуби од Барселона на домашен терен со 0-4, а никогаш не му се случило со својот тим да прими пет гола на натпревар. Затоа има пораз од 5-0 на Камп Ноу во неговата втора сезона во дресот на Реал, на 29 ноември 2010 година.

Таа сезона Барса ги освои титулите во Ла Лига и во Лигата на шампионите, а Реал го победи со 5-0 во домашното првенството и потоа со вкупни 3-1 во елитното европско натпреварување.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img