Monday, January 17, 2022
HomeСпортЧави стигна во Барселона, часови го делат од потпис

Чави стигна во Барселона, часови го делат од потпис

Легендата на Барселона, Чави Ернандес официјално ќе стане нов тренер на каталонскиот тим во текот на денот, тврдат шпанските медиуми.

Доцна синоќа тој пристигнал во Барселона каде имал вечера и разговор со Жоан Лапорта. Јасно е дека тој сака да стане тренер на Барса, но се очекува двата клуба да постигнат некаков вид договор за сето тоа да стане официјално. Денеска треба да се одржи последниот состанок меѓу претставници на Барселона и Ал Сад по што Чави ќе биде слободен да ја оствари својата голема желба.

Шпанските медиуми најавувата дека најверојатната варијанта во моментов е Барселона да гостува кај Ал Сад во некој слободен термин и со тоа да се заврши целата приказна.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img