Monday, January 17, 2022
HomeСпортКрај на приказната: Крос си оди од Реал

Крај на приказната: Крос си оди од Реал

Флорентино Перес воопшто не размислува кога треба да продаде некоја од големите ѕвезди во тимот, без разлика на претходниот придонес.

Така беше со Роналдо, потоа и со Рамос, претходно со Касиљас и Раул, а изгледа дека во јануари и со Тони Крос. Шпанските медиуми пишуваат дека Реал е подготвен да го продаде Германецот во јануарскиот преоден рок, а заинтересирани за него има многу.

Наводно, на прво место е ПСЖ кој е подготвен да плати 30 милиони евра за фудбалерот кој пред седум години дојде на Бернабе и освои три титули во Лигата на шампионите и две во шпанското првенство.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img