Monday, April 12, 2021
HomeЕстрадаИзвлезе новиот хит на Секо „Слатка Печалба“

Извлезе новиот хит на Секо „Слатка Печалба“

Во емотивен стил Секо ја промовираше песната „Слатка Печалба“ во која што се раскажува тажна печалбарска приказна која ги допира срцата на сите оние кои од Македонија заминале и наше подобар живот во страство.

Не постои човек од Македонската дијаспора кој што не е допрен од емотивниот текст, како и спотот на најновиот хит на Секо.

Комплетен автор на песната е познатиот композитор и инструменталист Златко Миладиноски, а како гости во видеото се појавуваат познатиот зурлаџија Џељо Дестановски, Кристијан Николов (гитара) и Роберт Веселиновски (тапан). Спотот е реализиран во соработка со “Арт студио”.

Освен во убавата мелодија и впечатливите зборови, гледачите ќе можат да уживаат и во прекрасните и живописни есенски пејсажи на Козјак… Предели во кои сеуште одекнуваат и некои дамнешни, тажни и недоречени печалбарски приказни…

Оваа песна најверојатно ќе биде хит меѓу Македонските иселеници низ Канада, Америка, Австралија и Европа и ќе пеана на голем број на Македонски свечености како што се свадбите, балови, концерти и родендени.

Ние од порталот Фаланга му посакуваме на Секо преку музиката своите соништа да ги претвори во реалност.

Погледнете го видеото и слушнете ја песната:

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img