Monday, January 17, 2022
HomeСпортМегваер го налути Рој Кин: Па како не му е срам, со...

Мегваер го налути Рој Кин: Па како не му е срам, со месеци е очаен, а вака прославува!

Дефанзивецот на Јунајтед, Хари Мегваер, постигна гол вчера за Англија во уверливата победа против Албанија со 5:0.

Хари Мегваер погоди за 1:0 во 9. минута од натпреварот, а потоа голот го прослави ставајки ги рацете на ушите, алудирајки на тоа дека сака да слушне реакција на навивачите по критиките дека тој паднал во формата.

Ваквата прослава предизвика реакција кај Ирецот Рој Кин, кој како поранешен капитен на Јунајтед, секогаш има што да каже.

„Ги стави рацете на ушите како да се обида да ги стивне критичарите. Срам да му е, човекот е очаен со месеци во дресот на Јунајтед и мисли дека поради овој гол ќе ги замолкне критиките. Срамно“, порача Кин.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img